دیگ چدنی

انواع دیگ موتورخانه

رایج ترین تاسیسات گرمایش ساختمان استفاده از سیستم گرمایش حرارت مرکزی با آب گرم میباشد لذا با توجه به اینکه در این سیستم انتقال حرارت توسط سیال آب انجام میشود برای اینکه بتوان انتقال انرژی حرارتی از سوخت مشتعل شده به محیط مورد نظر...

انواع دیگ موتورخانه

رایج ترین تاسیسات گرمایش ساختمان استفاده از سیستم گرمایش حرارت مرکزی با آب گرم میباشد لذا با توجه به اینکه در این سیستم انتقال حرارت توسط سیال آب انجام میشود برای اینکه بتوان انتقال انرژی حرارتی از سوخت مشتعل شده به محیط مورد نظر انجام شود نیازمند نصب تاسیسات کامل گردش آب میباشیم. مهم ترین دستگاه نصب شده  در تاسیسات حرارت مرکزی بویلر یا دیگ آبگرم میباشد که عمل انتقال حرارت حاصل از سوخت آب را انجام میدهد. دیگهای چدنی عموما جهت گرمایش ساختمان های مسکونی استفاده میشوند و آبگرم تولید شده را در یک سیکل بسته بوسیله واحدهای رادیاتور،فن کوئل،یونیت هیتر و... به محیط انتقال پیدا میکند. در تولید دیگ آبگرم چدنی همانطور که از اسم آن پیداست از چدن خاکستری استفاده میشود.دیگ های چدنی در ظرفیت های مختلف و معمولا بصورت پره ای به روش ریخته گری تولید میگردد.این دیگ ها بر اساس ظرفیت حرارتی آنها از تعدادی پره چدنی تشکیل شده اند. در فضای وسط پره ها شعله مشعل قرار میگیرد و جهت افزایش بازده دیگ و حداکثر استفاده از انرژی حرارتی سوخت،در محیط پره ها مجراهای خاصی در نظر گرفته شده است که گازهای حاصل از احتراق از آنها عبور میکنندو انرژی خود را به داخل دیگ منتقل میکنند. هر دیگ بر حسب ظرفیت آن شامل یک پره جلو،یک پره عقب و تعدادی پره وسط است که پره جلو  و عقب با یکدیگر و با پره های وسط تفاوت دارند ولی تمام پره های وسط یکسان هستند. دیگهای چدنی برای فشارهای پایین و حداکثر 5بار استفاده میشود.دیگهای چدنی به دلیل اینکه پره ای هستند امکان افزایش ظرفیت حرارتی آنها و حمل و نقل آسان انها وجود دارد و همچنین دارای مقاومت خوبی در مقابل خوردگی هستند.

نکات مهم در انتخاب دیگ:

1.انتخاب دیگ متناسب با متراژ یا زیر بنای کل ساختمان،تعداد واحدها و نوع کاربری

2.انتخاب مشعل متناسب با ظرفیت دیگ چدنی

3.استفاده از سختی گیر

دیگ چدنی به واسطه قابلیت مدولار خود می تواند در ظرفیت های مختلفی مونتاژ شود و برای بسیار از کاربری ها اعم از مجتمع های اداری، تجاری، مسکونی، ساختمان های ویلایی و ... مورد استفاده قرار گیرند. دیگ چدنی شامل پره ها جدا از هم می باشد که در کارخانه ریخته گری ساخته شده است. بهترین ویژگی این سیستم گرمایشی، تعویض پره ها در هنگام خرابی و تعمیر راحت آن می باشد.

دیگ چدنی

ملزومات تخصصی دیگ های چدنی

از ملزومات و قطعاتی که در مونتاژ دیگ های چدنی به کار می روند، می توان به لوازم پیچ و مهره دیگ، پره وسط، پره عقب، پره جلو، مشعلگیر، درب بالایی، دودکش دهانه بزرگ، فلنچ عقب دهانه کوچک، فلنچ جلو، فلنچ وصل لوله دهانه کوچک، فلنچ وصل لوله دهانه بزرگ، درپوش، میل مهار، و پنل دیگ اشاره کرد.

دیگ موتورخانه

طرح تعویض سبز شوفاژکار

شرکت شوفاژکار از سال ها پیش طرحی تعویض دیگ های مستهلک موتورخانه با دیگ نو را راه اندازی کرده است. طرح سبز به این صورت است که دیگ های کهنه را از هر برندی خریداری کرده و دیگ نو را با تخفیف باور نکردنی تحویل مشتریان می دهد. این طرح با هدف بالا بردن راندمان دیگ موتورخانه و کاهش مصرف سوخت انجام می پذیرد. برای ثبت نام و مطالعه بیشتر درباره طرح بر روی لینک زیر کلیک کنید.

بیشتر کمتر
نمایش 1 تا 20 از 177 مورد