هیتر و کوره هوای گرم

نمایش 1 تا 20 از 137 مورد

هیتر و کوره هوای گرم

هیتر یا بخاری صنعتی و کارگاهی نوعی از وسایل گرمایشی است که برای گرم کردن فضاهای نسبتا بزرگ مورد استفاده قرار گیرند. با توجه به میزان گرمای مورد نظر، می‌توان از انواع هیترهای خانگی، صنعتی و کارگاهی، تابشی و... استفاده کرد. هیترهای صنعتی و کارگاهی می‌توانند دمای هوای محل کارگاه را تا 40 درجه یا بیشتر افزایش دهند. هیترهای کارگاهی برقی بسیار امن‌تر از هیترهای گازی است؛ این نوع از هیترها بیشتر در مرغداری ها و کارگاه ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هیتر گازی:

ماده ای که به عنوان تامین کننده سوخت این هیترها مورد استفاده قرار می‌گیرد، گاز است. یک فن در پشت هیترهای گازی تعبیه شده که می‌تواند با شتاب و از جهات متفاوت، گرما را به محیط تزریق کند. هیترهای گازی در سه نوع فن دار، بدون فن و تابشی موجود بوده و برای جاهایی مناسب است که کنترل درصد اکسیژن هوا در آن‌ها لازم است. فن‌های گازی این قابلیت را دارند تا در صورت کاهش میزان اکسیژن، به صورت خودکار خاموش شوند. برخی از هیترهای گازی به صورت اتوماتیک کار می‌کنند و وقتی دمای محیط به اندازه مورد نظر رسید، خاموش می‌شوند. این ویژگی در بهینه مصرف کردن میزان انرژی تاثیر زیادی دارد. این نوع از هیترها با استقبال بیشتری روبرو شدند. در این میان محصولات برند انرژی مانند هیتر 640 انرژی سهم بیشتر از بازار را به خود تخصیص داده‌اند. 

هیتر تابشی:

همانطور که از نام دستگاه مشخص است، هیتر های تابشی با گرم کردن هوای اطراف خود به روش تابش می‌تواندگرمایش محیط را فراهم کند. دمای زیاد تولید شده در هیترهای گازی به دلیل سوختن گاز است که باعث گرم شدن سطح سرامیکی یا فولادی می‌شود و بعد به صورت تابشی گرما را انتقال می دهد. هیترهای تابشی می‌توانند در صرفه جویی هزینه تا 40 درصد موثرتر عمل کنند.

* به دلیل اینکه هیترهای تابشی با تابش امواج فرو سرخ گرما تولید می‌کنند، با سرعت بیشتر محیط اطراف را گرم می‌کنند. بخاری تابشی یا همان هیتر تابشی بدون کاهش کیفیت هوای اطراف گرما تولید می‌کنند.

* هیترهای تابشی به دلیل اینکه به صورت متمرکز و نقطه‌ای اطراف را گرم می‌کند، باعث گرم شدن کل کارگاه نمی‌شوند و از طریق تابش گرما فقط تا شعاع محدودی را گرم می‌کنند.

هیتر برقی:

این هیترها با استفاده از انرژی برق کار می‌کنند و از جمله مهم ترین نکات مثبتی که می‌توان در مورد آن‌ها ذکر کرد، نداشتن آلایندگی محیطی است. این مورد بخصوص برای جاهایی که تمیز بودن فضا و محیط مهم است، می‌تواند جالب توجه باشد. از جمله اماکنی که ایجاد نکردن آلودگی توسط هیتر می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد، کارخانه‌ها، سالن‌های پرورش قارچ و گلخانه‌ها هستند. هیترهای برقی در دو نوع تک فاز و سه فاز در بازار موجودند و شما با توجه به امکانات و شرایطی که در اختیار دارید، می‌توانید یکی از انواع آن را انتخاب کنید. معمولا هیترهای تک فاز برای فضاهای کوچک مناسب ترند و سه فازها برای مساحت‌های بیشتر کارایی دارند. نگران مصرف بالای برق این هیترها نباشید؛ نسل جدید هیترهای برقی به فن‌هایی مجهز شده اند که نیازی نیست به طور مرتب و دائم روشن باشند و بدین صورت می‌توان در مصرف برق صرفه جویی کرده و بازدهی هیتر را افزایش داد. ضمنا هیترهای برقی به کمک این فن‌ها قادرند با سرعت بیشتری محیط را گرم کنند. از انواع هیترهای برقی می‌توان به هیتر نواری، حلقه ای، شناور، لوله ای، کانالی، ریسمان و باند، هیترهای انعطاف پذیر و هیترهای استوانه ای اشاره کرد. می‌توانید خرید هیتر صنعتی برقی با توجه به کارکردی که از آن انتظار دارید، انجام دهید.

هیتر لوله‌ای:

یکی از انواع هیترهای صنعتی، هیترهای لوله‌ای هستند. در این هیترها، چندین لوله تعبیه شده است و وظیفه تامین گرما را این لوله‌ها بر عهده دارند. هیترهای لوله ای برای فضاهایی که نیاز به دمای پایینی وجود دارد، بیشترین کارایی را می‌توانند داشته باشند. به عنوان مثال از این هیترها برای ساختن واکس، قیر، ملاس و... استفاده می‌کنند. هیترهای لوله ای به طور غیر مستقیم عملیات گرمایش را انجام می‌دهند و در تماس مستقیم با ماده‌ای که قرار است آن را گرم کنند، قرار ندارند. از آنجایی که این هیترها به صورت غیر مستقیم ماده مد نظر را گرم می‌کنند و داخل مایعی که قرار است گرما ببیند قرار داده نمی‌شوند، پس به همین دلیل به تعمیرات و نگهداری خاصی نیاز نداشته و لازم نیست در موقع تعمیر و یا سرویس این هیترها، ماده ای را از آن خارج کرد و این عملیات نگهداری این هیترها را مقدار قابل توجهی راحت‌تر می‌کند.