شیر های کنترلی 21 محصول وجود دارد.

شما در این قسمت می توانید مشخصات فنی و تصاویر و قیمت انواع مدل های شیرهای کنترلی شامل شیر برقی، شیر موتوری، شیر فشارشکن، شیر پنوماتیک، شیر دیافراگمی، موتور و لینکیج و شیر گاز از مارک های مختلف مانند هانیول، دانفوس، پارکر و ... را مشاهده و مقایسه و خرید نمایید .

زیرشاخه‌ها

 • شیر برقی

  شیر برقی یا سولنوئید ولو (solenoid valve) یک شیر الکترومکانیکی است که قطع و وصل مسیر سیالات (مایعات و گازها) را کنترل می کند. در بیشتر انواع شیر برقی که در صنایع مختلف کاربرد دارد، سولونوئید انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی جهت چرخش، باز یا بستن یک ولو به بصورت مکانیکی تبدیل می کنند. با تحریک یک بوبین یا سولنوئید و حرکت اسپول به سمت بالا میتوان جریان یا فلوی عبوری سیال گازی یا مایع را کنترل نمود. در عمل سولنوئید ولو های یا شیرهای برقی به انواع مختلفی نظیر شیر های دیافراگمی و شیر سوزنی تقسیم میگردد. شیر های برقی در مصارف آبرسانی، هیدرولیک، پنوماتیک، مبرد ها و ... و همچنین مصارف خانگی نظیر ماشین لباسشوئی تا مصارف پزشکی مانند صندلی دندانپزشکی کاربرد دارند . در شیر های دو راهه سیال  در قسمت خروجی قطع و یا وصل می باشد . (شیر بسته کامل و یا باز کامل می باشد). در شیر های سه راهه سیال وردی به یکی از دو مسیر خروجی هدایت می گردد. سولونوئید ها دارای  مزایایی همچون سرعت در انجام کار، قابلیت اعتماد بالا، قطع و وصل سریع و مطمعن ، زمان سرویس دهی طولانی ، طراحی یکپارچه ، و جریان برق مصرفی کم هستند.

 • شیر فشارشکن

  شیر فشار شکن ( PRV ) بطور اتوماتیک فشار زیاد و متغیر ورودی را به فشار کم و ثابت خروجی تبدیل می کند. چنانچه در  شبکه بعد از شیر فشار شکن مصرف آب وجود نداشته باشد برای جلوگیری از انباشته شدن فشار استاتیک شیر فشار شکن به طور اتوماتیک جریان را قطع می کند. از آن جا که مشکلات فشار شکن ها معمولا بر اثر ورود اجسام خارجی ( در سیستم بخار ورود بخار مرطوب ) به وجود می آید حتما باید از صافی ( سپریتور در سیستم بخار ) قبل از شیر های فشار شکن استفاده کرد و صافی ها به صورت دوره ای و با برنامه زمانی تمیز و سرویس گردند . اگر تجهیزات نصب شده در خروجی شیرهای فشار شکن قابلیت تحمل فشار ورودی به شیر را نداشته باشند باید از شیر های اطمینان (safety valve) استفاده نمود تا در صورت خرابی آن ها از دستگاه محافظت به عمل آید .

  انواع شیر فشارشکن شامل شیرهای تقلیل فشار با عملکرد مستقیم، شیرهای تقلیل فشار از نوع پایلوت دار و شیرهای تقلیل فشار از نوع پنوماتیکی می باشد. شیر های فشار شکن را بصورت سری یا موازی بسته به نوع استفاده بر روی خط لوله می بندند.

 • شیر اطمینان

  شیر فشار شکن یا شیر اطمینان فشار ( PSV ) جهت جلوگیری از قرار گرفتن شيرآلات ،لوله ها، مخازن تحت فشار و... در شرايط فشاري بيش از فشار طراحي استفاده میشوند. کاربرد شيرهاي اطمينان عمدتا براي سيالات تراكم پذير است. مي توان با تعیین مساحت سطح مجرابند و اندازه نازل تعیین کرد كه چه حجمی از سيال از شير خارج میشود. مخازن تحت فشار در صنعت باید از طریق دريچه اطمينان حفظ شوند. بايد طوري دريچه هاي اطمينان را انتخاب کنیم كه اگر تعادل در فشار مخزن بهم خورد ، شير اطمينان باز شود و مقادير اضافي از گاز يا مايع را خارج كند . در مواردي كه فشار علاوه بر امكان عدم تعادل در شرايط كاري در معرض خطرات انفجار و آتش سوزي هم هستند بايد اين شيرها را طوری انتخاب کرد كه نه تنها فقط در فشار مشخصی باز شوند بلكه ظرفيت آنرا را داشته باشند تا به خارج کردن مقدار زيادي مايع يا گاز داخل مخزن كه در اثر حرارت تغيير حالت داده اند بپردازند . طراحی شیرهای اطمینان در حدود 10 درصد بیشتر از فشاری است که مخزن باید نگه دارد. شيرهاي اطمينان بوسيله آزاد كردن مقداري از سيال به واحد يا به درون خطوط عمليات ايمن سازي را انجام مي دهند. شيرهاي فشار در جاهائيكه حداكثر فشار كاري بوجود مي آيند نصب مي گردند. درسيستم-هاي توليد بخار، شيرهاي اطمينان براي جلوگيري از افزايش فشار بر روي بويلرها قرار داده میشوند.

 • شیر دیافراگمی (رابرلاینیگ)

  شما در این قسمت می توانید مشخصات فنی و تصاویر و قیمت انواع مدل های شیر دیافراگمی ( رابرلاینینگ ) را مشاهده و مقایسه و خرید نمایید .

 • شیر پنوماتیک

  شما در این قسمت می توانید مشخصات فنی و تصاویر و قیمت انواع مدل های شیر پنوماتیک را مشاهده و مقایسه و خرید نمایید .

 • شیر پروانه ای

  شما در این قسمت می توانید مشخصات فنی و تصاویر و قیمت انواع مدل های شیر پروانه ای را مشاهده و مقایسه و خرید نمایید .

 • شیر موتوری

  شما در این قسمت می توانید مشخصات فنی و تصاویر و قیمت انواع مدل های شیر موتوری را مشاهده و مقایسه و خرید نمایید .

 • موتور و لینکیج

  شما در این قسمت می توانید مشخصات فنی و تصاویر و قیمت انواع مدل های موتور و لینکیج شیر موتوری را مشاهده و مقایسه و خرید نمایید .

 • شیر گاز

  شما در این قسمت می توانید مشخصات فنی و تصاویر و قیمت انواع مدل های شیر گاز را مشاهده و مقایسه و خرید نمایید .

نمایش 1 - 21 از 21 قلم کالا
نمایش 1 - 21 از 21 قلم کالا
Real Time Analytics